Objednajte sa

Fitness

Fitness v Yoga Room Čerešne

Funkčný tréning

Funkčný tréning sa stáva stále viac populárnym – sú to stovky cvičení, desiatky rôznych techník a typov zariadení. Pri funkčnom tréningu vykonávame cviky, pri ktorých sa rozhýbe celé telo, či už s váhou vlastného tela alebo s inými pomôckami. Pri takomto tréningu je do cvičenia zapájaná široká škála svalov a funkčný tréning sa teda výrazne líši od tréningu na samostatných strojoch v posilňovni, v ktorom zapájame len izolované svalové skupiny.

Výhody takýchto školení: rozvíjajú silu, flexibilitu, zlepšujú koordináciu a vitalitu a sú vynikajúcim nástrojom na chudnutie a spevnenie celého tela.

Zdravý chrbát

Cvičenie zamerané na udržiavanie zdravej chrbtice – správne držanie tela, zmiernenie až odstránenie bolestí chrbta, posilnenie brušnných a chrbtových svalov.


Chrbtica je pilierom nášho tela a často je vystavená nepriaznivým vplyvom. Nesprávne držanie tela a sedavá práca môžu spôsobovať bolesti chrbta, krčnej chrbtice a bolesti v krížoch. Zostava cvikov zameraná na zdravý chrbát posilní, natiahne a uvoľní všetky svaly na vašom tele, odbúra krížové bolesti, bolesti krčnej chrbtice, lopatiek, ramien a zlepší sa držanie tela. Pravidelnosť týchto cvičení pomáha udržiavať zdravú a vzpriamenú chrbticu.

Pilates

Efektívna metóda cvičenia, ktorá vytvára rovnováhu svalových skupín prostredníctvom ladných a koordinovaných pohybov tela s maximálnou koncentráciou mysle.
Zameraná na posilnenie „centra tela“, niekedy známym pod menom „core, powerhouse“. Centrum tela zabezpečuje celkovú dynamickú rovnováhu tela počas každodenných pohybových činností. Reaguje na zmenu polohy tela a pozície končatín voči gravitačnej sile. Pravidelným cvičením sa postupne nadobúda a obnovuje narušená rovnováha, ktorá je výsledkom nesprávnych pohybových návykov, zranení a pooperačných stavov.
Cvičením sa obnovuje rozsah pohybov v kĺboch a zvýši sa pružnosť svalov.
Pilates cvičenie môže byť prispôsobené akejkoľvek fyzickej zdatnosti – od začiatočníkov až k vrcholovým športovcom. Dokonca aj pre ľudí s bolesťami svalov, po operáciách a po úrazoch.
Cvičenie prebieha na podložke s použitím rôznych cvičebných pomôcok (fit lopta, over ball, pilates kruh, valec, arc, flowing tone, tonning balls, pilates pás, thera band), na cvičebných strojoch: reformer, pilates panel.