Objednajte sa

Lektori

Spoznajte bližšie našich lektorov:

Elena Danilova


„Nie sme tu preto, aby sme zachraňovali svet, ale aby sme sa zamýšľali sa nad tým, ako naše činy ovplyvňujú srdcia iných ľudí.”
Pema Chödrön

Volám sa Elena. Do sveta jogy som vstúpila pred 17 rokmi. Som certifikovaná učiteľka hathajógy a tvárovej jogy, absolventka kurzov na Ukrajine, v Taliansku, ako aj na Moskovskej akadémii jogy.

Na skvelý štart do každého dňa vám odporúčame jednoznačne našu rannú jogu. Na hodine budete vedome prepájať techniku pozícií (asán) s dychom. Práve tam, kde sústredíte Vašu myseľ, prúdi aj Vaša energia.

Správnym prevedením pozícií (asán) zapracujete na odstraňovaní energetických blokov v tele, nadobúdaní sily a flexibility. V mentálnej rovine sa príjemne ukľudníte a budeme hľadať cestu k sebe. Táto hodina s pokojným tempom je vhodná aj pre začiatočníkov. Počas hodiny budú podrobne vysvetlené princípy každej pozície (asany), tak aby ste dokázali pozície previesť bezpečne a správne, a tým vnímať ich benefity.

Zharmonizujete telo aj myseľ. A nie len to! Na hodine jogy doprajete telu potrebnú relaxáciu na to, aby ste z hodiny odišli spokojní, rozžiarení a pripravení na akýkoľvek deň

Veronika Jankovicsová

 

Iyengar jóga mi vstúpila do života pred vyše 10 rokmi a zamilovala som sa do nej od prvej asány.

Pri 2 malých deťoch som bojovala s bolesťami chrbta. Pálili ma celé ramená, svaly pri lopatkách. Ledva som dokázala vziať syna na ruky. Pravidelným cvičením som sa však postupne zbavila problémov s chrbticou, s ramenami. Začala som chodiť vystretá, dýchalo sa mi oveľa ľahšie a cítila som sa skvele.

Veľmi sa mi páčilo, že nás moja učiteľka sprevádzala každou asánou a do detailu popisovala, čo máme robiť. A po 3 rokoch aktívneho cvičenia som sa rozhodla absolvovať 3-ročný medzinárodný učiteľský kurz Iyengar jógy. Mala som šťastie, že mojim učiteľom bol a stále je David Meloni, Advanced Senior level II (jediný držiteľ tejto najvyššej úrovne na svete).

Na Iyengar jóge sa mi veľmi páči nielen precíznosť cvičenia (pre mňa perfekcionistku je to ako balzam na dušu :)), ale predovšetkým to, že nás vedie k tomu, aby sme rešpektovali svoje telo. Aby sme brali ohľad na to v akom stave momentálne sme, či riešime nejaké zdravotné problémy. A tento rešpekt voči svojmu telu učím aj mojich žiakov a žiačky.

Slavka Filipová

Vo svojom voľnom čase sa intenzívne venujem thajskej jógovej masážnej terapii, ktorá ma zaujala natoľko, že som si z nej spravila aj profesionálne školenie.

Yana Orlová

Vyštudovala choreografiu na Ukrajine. Vyššie vzdelanie a diplom ako výtvarníčka a učiteľka modernej choreografie získala na Charkovskej štátnej akadémii kultúry. Je držiteľkou bakalárskeho titulu v odbore žurnalistika.

Jej doterajšie pracovné skúsenosti:
klub športového a spoločenského tanca Rhythm
učiteľ-riaditeľ štúdia športového tanca
štúdium hudobnej a tanečnej praxe pre najmenších, ako aj klub raného rozvoja
choreograf v krasokorčuľovaní.

Valeria Nikolus

Tancu sa venujem viac ako 10 rokov.
Neustále sa vzdelávam a rozvíjam, získala som certifikáty o úspešnom absolvovaní kurzov pre učiteľov a rozhodcov.
Som víťazkou mnohých medzinárodných súťaží.

Juraj Tokár

Študent a učiteľ systému Iyengar jóga, absolvent trojročného štúdia jógy v brnenskom Iyengar centre pod vedením Davida Meloniho.

Absolvoval aj množstvo ďalších workshopov s poprednými svetovými učiteľmi – Gabriella Giubilaro, Michael Forbes, Patricia Walden, Manouso Manos, prof. Edwin Bryant (indológ).

Poznatky a ďalšie skúsenosti získal aj počas študijného pobytu na Ramamani Iyengar Memorial Yoga institute v indickej Pune, kde študoval u priamych potomkov – Geety, Prashanta a Abhijaty Iyengar.

Hodiny Iyengar jógy sú zamerané na bezpečné a správne prevedenie a nastavenie jógových pozícií (ásan) s cieľom získať fyzický a psychický benefit pre cvičenca postupným budovanim sily a výdrže. Iyengar jóga sa upriamuje na presné a správne zarovnanie tela, časovanie a poradie ásan.

Eva Solea

Healing Arts
2012-2013 – Hatha yoga teacher training in Kerala / India
2013 – Yoga teacher in Lotus yoga studio & River park dance school
2014 – 5 Rhytms practice in New york – Vienna – Graz
2015 – Project coordinator for festival Bratislava Yoga Days
2015 – Power yoga teacher training in Piešťany, Slovakia
2016 – Thai massage course in Vienna, Austria
2013-2021 – Yoga festivals in Barcelona / Geneva / Vienna / Waynesboroo / Milan / Bratislava)
2019 – Yoga teacher and singer of mantras for Prague spirit festival
2020-2021 – Yoga teacher and thai massage in Tenerife, Spain