Objednajte sa

Tanečné kurzy

Tanečné kurzy v Yoga Room Čerešne

Orientálne tance

Brušné tance alebo aj orientálne tance patria k najstarších tancom sveta, aj keď ich podoba sa neustále vyvíja. Jadro tvorí práca bokov a hrudníka. K tomu sa pridávajú nohy, ruky, hlava, vlasy a úsmev. Jednoducho celé telo. Tento tanec je nielen krásny a ženský, plný vĺn a trasenia, statických aj dynamických prvkov, je to aj pohyb zlepšujúci psychické a fyzické zdravie ženy.

Keďže pohyb vychádza hlavne z centra tela a dbá sa na podsadenie panvy, tancovanie zlepšuje držanie tela a má pozitívny vplyv na bolesti chrbtice, ohybnosť tela, menštruačné bolesti, plodnosť a inkontinenciu. Popri tom všetkom si zároveň môžete oddýchnuť a tancovať v rytme orientálnej hudby tak, že sa budete páčiť (nielen) sama sebe.

Vyskúšať si brušné tance môže každá žena bez ohľadu na vek, či fyzickú kondíciu. Samotné pohyby sú pre ženu prirodzené, treba ich len spoznať a začať ovládať. Môžete začať tancovať v mladom, či v zrelšom veku, každý vek a proporcie dodávajú tancu iný šmrnc. Skúste a uvidíte, ako sa zabavíte, uvoľníte a budete sa cítiť krásnou, ladnou ženou, plnou energie, vnútornej sily a vitality.

Na hodinách sa naučíme základné prvky a postupne si ich skombinujeme do jednoduchej choreografie.

Contemporary dance

Umenie tanca sa narodilo už dávno, stále v ňomstaroveké Grécko, keď slúžil nielen na zábavu, ale aj na vykonávanie pohanských rituálov. Ale aj v tom čase bola podstata a zmysel toho istého, ako dnes. Tanec je impulzom duše, ktorá je zakorenená v telesnom impulte. Neskôr sa začali objavovať rôzne štýly a tanečné školy, získali výlučne športový a zábavný význam a stali sa jedným z hlavných typov umenia (spolu s maľbou a poéziou).

Aký je rozdiel medzi modernou choreografiou? Moderná choreografia je, v skutočnosti,spojenie športových a estetických princípov v tanci. Živým príkladom tohto je smer “jazz-modern”, ktorý kombinuje technickú plasticitu s výraznými emóciami pohybov. Tento štýl je charakterizovaný častým nedostatkom jasného rytmu a orientácie na hudobné akcenty.

Dá sa povedať, že jedna z najťažších aViacstranné umelecké formy sú choreografia. Vyučovanie môže mať osobu celoživotný život a vyžaduje harmonickú kombináciu estetických, umeleckých a športových zručností. Moderná choreografia je komplikovaná tým, že každý deň pokračuje vo svojom vývoji a tanečníci musia neustále sledovať trendy a vytvárať niečo nové. Ale to má svoje výhody v podobe slobody od kánonov, ktoré sa vytvorili v priebehu rokov. Preto, ak človek rád prináša svoje nápady a inovácie do tanca, potom moderná choreografia je najlepší spôsob, ako sa vyjadriť.

Umenie tanca sa neustále vyvíja a skutočnosť, že dnes nazývame modernú choreografiu, zajtra sa stane klasikou a deň po zajtra bude zarastená legendami. A to je normálne, pretože žiadne umenie by nemalo stáť. Podobne aj choreografia. Spĺňa potreby a všeobecné smerovanie svojej doby. Preto je dôležité zúčastňovať sa na rozvoji modernej choreografie a podporovať ju.

Deti 4-6 rokov: gymnastika, choreografia, tanec

Choreografia pre deti je predovšetkým o získaní sebadôvery v mladom veku. V tomto procese sa dieťa realizuje ako osoba, smeruje svoju energiu k sebarozvoju.
Doprajte svojim deťom pohyb už od malička. Lektorka Yana zostaví vašim deťom hodiny plné interaktívneho programu, veselých piesní a detských choreografií. Počas hodiny sa deti zabavia, naučia nové hravé piesne, a tak si precvičia pamäť. Detičky si vytvoria vzájomné kamarátstva a vybudujú v sebe lásku k pohybu. Spolu s Yanou sa tešíme na všetkých.

Deti 6-8 rokov: gymnastika, choreografia, tanec

Tanec pre deti 6-8 rokov – intenzívna tanečno-gymnastická príprava s 2 lekciami týždenne.
Našim cieľom je vychovať tanečné a pohybovo zdatné deti, ktore budú môcť neskôr, vďaka dobrým základom, napredovať v konkrétnom tanečnom štýle rýchlejšie.
V tanečnej a pohybovej sekcii prípravky rozvíjajú svoj talent deti, chlapcov a dievčatá vo veku od 6 do 8 rokov. Lekcie prebiehajú dva krát v týždni po 60 minútach.
Na jednej lekcii deti rozvíjajú tanečné schopnosti a na druhej svoje gymnastické zručnosti. Gymnastická príprava pomôže veľmi dobre posilniť svalovú partiu, zväčšiť rozsah a zlepšiť koordináciu. Počet miest v krúžkoch máme limitovaný, aby sme dosiahli maximálnu možnú efektivity výučby. Vďaka tomu môže vaše deti tanec baviť viac a môžu napredovať rýchlejšie.
Rovnako dôležité, ako výber vhodného tanečného štýlu je aj odhalenie motívu detí, vďaka ktorému chodia na tréningy.
Toto je oblasť, v ktorej by sme my, dospelí mali pozorne patria svoje deti a rešpektovať ich potreby. Často sa stretávame s tým, že rodičia tlačia deti do toho, čo sa javí na prvý pohľad jejšie alebo do toho, čo by chceli oni.
Skúsenosti lektora s tanečným štýlom a praxou pri výchove tanečníkov sú pre nás prioritami. Učenie pohybu so skúseným lektorom je zábava a hračka. Vyskúšajte pohybovú aktivitu pre deti s nami.